Toriparkki harjun kentälle kesäajaksi

Paikalliset
Kommentoi

Karkkilan tiistain kesätorit ovat uudistuneet ja käynnistyneet uudella aukioloajalla ja teemoilla. Tiistain iltatorit ovat avoinna klo 14 – 20 elokuun loppuun saakka. Kesäperjantaisin Karkkilan tori on avoinna klo 7 – 14.

Kesän suurin tungos torilla on juhannusaattona. Kaupungin teknisellä osastolla on nyt päätetty, että toriasiakkaat voivat käyttää pysäköintialueena myös harjun kenttää elokuun alkupuolelle saakka.

Ohjelmallisia ohjelmia ja esiintyjiä on saatu Karkkilan torille lähes jokaiselle kesätiistaille.

Karkkilan kaupunki ilmoittaa kesän aikana toriohjelmista muun muassa paikallislehdissä, kaupungin kotisivujen tapahtumakalenterissa, kaupungintalon palvelupiste Serverissä, kirjastossa, Karkkilan Matkahuollon tourist -infopisteessä ja torigrillin ilmoitustaululla.

toimitus

Kommentit

Osallistu keskusteluun

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.
  • Kirjoita rakentavasti, asiallisesti ja keskustelua edistävästi.
  • Älä esitä sukupuoleen, ikään, syntyperään, kieleen, uskontoon, vammaisuuteen tai henkilökohtaisiin ominaisuuksiin kohdistettuja asiattomuuksia.
  • Älä levitä huhuja tai valheita.
  • Käytä asiallista ja hyvää kieltä, älä kiroile.
  • Älä yllytä rikokseen tai väkivaltaan.
  • Älä laita viestiisi linkkejä laittomaan tai epäasialliseen materiaaliin.
  • Älä mainosta.
  • Älä käytä ylipitkiä lainauksia. Jos lainaat jotain toista kirjoittajaa tai sivustoa, mainitse lähde.